Nutričná terapia

Nutričné konzultácie sú súkromné online sedenia s nutričným terapeutom na profesionálnej úrovni.

Ako vyštudovaná nutričná terapeutka ponúkam online konzultácie na profesionálnej úrovni. Ku svojim klientom pristupujem individuálne a nastavujem ich stravovací režim presne podľa ich zvyklostí, chuťových preferencií a zdravotných obmedzení.

Základom mojej práce je edukácia. Učím ľudí jedlu rozumieť a premýšľať nad ním. Vhodne si vybrať pri akejkoľvek situácii a tiež chápať, že stravovanie nemá byť dokonalé ale vyvážené. Moji klienti si odnášajú vedomosti, ktoré v praxi budú ďalej aplikovať celý svoj život.

Pre koho sú nutričné konzultácie určené?

Svoju klientelu radím do dvoch kategórií. Klient a pacient.

Klient

Klient je človek, ktorý si potrebuje nastaviť správnu životosprávu. Či už ste bežný všežravec alebo preferuje rôzne stravovacie smery (vegánstvo, vegetariánstvo). Zaoberám sa tiež redukciou hmotnosti alebo jej naberaním. Užitočné rady poskytujem tiež športovcom, ktorých hnacou silou výkonu a regenerácie je strava. Odbornú pomoc u mňa nájdu aj tehotné či kojace ženy, ktorých strava ovplyvňuje nie len ich vlastné zdravie ale aj zdravie a správny vývoj dieťaťa.

Pacient

Pacient je človek, ktorý trpí na ochorenie, kvôli ktorému musí dodržiavať špeciálnu diétu. Jedná sa o rôzne alergie (bielkovina kravského mlieka), intolerancie (laktózová, histamínová), metabolické ochorenia ako je cukrovka alebo problémy s tráviacim traktom (žalúdočné vredy, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, SIBO). Či už trpíte na viacero ochorení alebo chcete súčasne zredukovať či nabrať hmotnosť, u mňa ste na správnej adrese. Diétu vám nastavím stopercentne individuálne presne podľa vašich potrieb.

Často kladené otázky

FAQs

Rozdiel medzi nutričným špecialistom a výživovým poradcom.

Nutričný špecialista je vyštudovaný zdravotnícky pracovník, ktorý rozumie anatómii, fyziológii a patológii ľudského organizmu. Ľudské telo vníma ako celok a chápe ako výživa pozitívne aj negatívne ovplyvňuje jeho jednotlivé funkcie. Rozumie individuálnym potrebám klienta/pacienta. Prvoradé pri zostavovaní diéty je udržanie zdravia. Pri redukcii hmotnosti sa drží teórie zdravého postupného chudnutia s nastavením správnej životosprávy a dlhodobým stabilným udržaním hmotnosti.

Výživový poradca je spravidla človek, ktorý absolvoval krátky kurz (rádovo dni až týždne) o výžive a stravovaní. Takýto človek má všeobecný prehľad o strave a vedomosti dokáže aplikovať všeobecne na populáciu. Nemá schopnosť riešiť individuálne problémy a potreby klienta. Zväčša pracuje pre nejakú spoločnosť, ktorej výrobky propaguje a na ich predaji si stavia svoju kariéru výživového poradcu.

V prvom rade si odnesiete cenné  a pravdivé informácie o výžive a stravovaní, ktoré môžete vo svojom živote aplikovať navždy. Po absolvovaní konzultácií budete stravovaniu rozumieť a v rôznych životných situáciách si budete vedieť vybrať správne.

Po každej konzultácii dostanete súhrn informácií, o ktorých sa na danom sedení rozprávame. Okrem toho dostávate všeobecné materiály o nutrientoch, chorobách, diétach či zoznamy zakázaných a povolených potravín.

Konzultácia je rozdelená do dvoch častí. 1. Úvodná anamnéza, kedy sa budeme zaoberať Vašim zdravotným stavom a stravovacími zvyklostiami. 2. Vyhodnotenie energetickej bilancie a úprava jedálnička, návrh stravovacích alternatív, ktoré vám budú „ušité priamo na mieru.“

 

Pozn. Konzultácie priebiehajú interaktívne, so zameraním na témy a problematiku, ktoré Vás zaujímajú

Konzultácie prebiehajú online cez platformu Google Meets. Aby bolo naše online stretnutie čo najviac osobné, konzultácia je uskutočňovaná cez videohovor.

Počas konzultácií svojim klientom zdieľam prezentácie, tabuľky, obrázky či iné materiály, ktoré vizuálne pomáhajú s pochopením problematiky, ktorú s klientom/pacientom riešim.

Pred prvou konzultáciou je potrebné zapisovať si svoj týždenný jedálniček a vyplniť vstupný dotazník.

Sedemdňový jedálniček je najdôležitejšou vstupnou informáciou na moju dôkladnú prípravu pred začiatkom prvej konzultácie. Práve vďaka zapísanému jedálničku získavam prehľad Vašich stravovacích zvyklostí počas pracovného týždňa aj víkendu.

Vstupný dotazník je súbor otázok týkajúcich sa Vašich zdravotných problémov, farmakologickej liečby, stravovacích zvyklostí a chuťových preferencií. Vďaka dotazníku nám na konzultáciách zostáva viac času venovať sa zmenám vo vašom stravovaní.

Vhodný je skôr pre pacientov s náročnou diagnózou (HIT, SIBO, cukrovka I. typu) alebo zložitejšou kombináciou diagnóz. Vyhovuje tiež ľudom, ktorí majú rýchly, preťažený životný štýl a nedostatok inšpirácie. 

Asistovaný nákup spočíva v spoločnom nákupe v supermarkete. Klient je poučený o najvhodnejšom výbere potravín práve na mieru. Po asistovanom nákupe získate prehľad o potravinách a vaše nákupy začnete zvládať rýchlo, kvalitne a chutne. 

 

Harmonogram konzultácií 

1. Konzultácia Úvod: anamnéza, vyhodnotenie stravovacích zvyklostí, prvé zmeny v životospráve

2. Konzultácia Sacharidy: význam glukózy a polysacharidov, celozrnné výrobky a vláknina

3. Konzultácia Bielkoviny: funkcia bielkovín, kvalita a zdroje proteínov

4. Konzultácia Tuky: význam tukov, (ne)nasýtené mastné kyseliny a zdravie, použitie tukov v kuchyni 

5. Konzultácia Športová výživa: ako zefektívniť svoje výkony stravou a spáliť tak ešte viac kalórií

Súčasťou redukčného programu je súhrn Moja výživa. 

Moja výživa je osobná e-kniha o výžive, ktorá obsahuje:

 • – Súhrn z konzultácií (cca 6 strán textu)
  – Nákupný zoznam
 • – Foto recepty – hotové za 20 minút! 
  – Tabuľka potravín s nutričnými hodnotami

Nutriční terapeuti/špecialisti pracujú riadne a poctivo na zlepšení výživy sveta tak, že:

 • Sú kompetentní, objektívni a čestní vo výkone svojho povolania
 • Rešpektujú všetky osoby a ich potreby
 • Spolupracujú s ostatnými
 • Usilujú o pozitívne výsledky vo výžive osôb
 • Nespôsobujú akékoľvek ujmy
 • Dodržujú štandardy správnej praxe vo výžive a dietológii

Poskytovanie služieb a uplatňovanie znalostí

 • Poskytujú vysoko kvalitné a nákladovo efektívne služby vo výžive a dietológii
 • Poskytujú služby založené na očakávaní a potrebách komunity alebo klienta
 • Odpovedajúcim spôsobom používajú znalosti z oblasti výživy a dietológie a uplatňujú ju aj  v ďalších oblastiach zdravotnej a sociálnej starostlivosti
 • Spolupracujú s odborníkmi s cieľom začleniť výživu a dietológiu do celkovej starostlivosti služieb bez ohľadu na okolnosti
 • Pracujú s klientami a ostatnými účastníkmi poskytovaných služieb ako s partnermi

Schválené Medzinárodnou konfederáciou asociácie nutričných terapeutov (ICDA). Prijaté Európskou federáciou asociácie nutričných terapeutov (EFAD) v septembri 2008. Znenie kódexov prevzaté a preložené od Českej asociácie nutričných terapeutov (ČANT).

Cenník

 • Konzultácia
  50€ | 1300Kč
 • Jedálniček na mieru
  50€ | 1300Kč
 • Asistovaný nákup
  35€ | 880Kč
 • Redukčný program
  250€ | 6500Kč
 • Darčekový poukaz
  dohodou

Kontaktný formulár

Chcete sa o konzultáciách dozvedieť viac alebo si dohodnúť termín? Neváhajte ma kontaktovať.

  0
  Klientov
  0
  Pacientov
  0
  Diagnóz

  Recenzie

  Najväčším zadosťučinením je spokojný klient

  Sledujte ma na Instagrame : @Natynutritionist

  Sledujte ma na facebooku

  Ako kvalifikovaná nutričná terapeutka ponúkam konzultácie v oblasti stravovania so zameraním na redukciu hmotnosti alebo pre pacientov s diagnózou. Ako potravinová technologička sa zaoberám konzultačnou činnosťou a vývojom potravinárskych produktov. 

  Užitočné odkazy

  Sociálne médiá

  Najnovšie Články