• Slovenčina
  • English

Nutričné konzultácie sú súkromné online sedenia s nutričným špecialistom na profesionálnej úrovni.

Ako vyštudovaná nutričná špecialistka ponúkam online konzultácie na profesionálnej úrovni. Ku svojim klientom pristupujem individuálne a nastavujem ich stravovací režim presne podľa ich zvyklostí, chuťových preferencií a zdravotných obmedzení.

Základom mojej práce je edukácia. Učím ľudí jedlu rozumieť a premýšľať nad ním. Vhodne si vybrať pri akejkoľvek situácii a tiež chápať, že stravovanie nemá byť dokonalé ale vyvážené. Moji klienti si odnášajú vedomosti, ktoré v praxi budú ďalej aplikovať celý svoj život.

Pre koho sú nutričné konzultácie určené?

Svoju klientelu radím do dvoch kategórií. Klient a pacient.

Klient je človek, ktorý si potrebuje nastaviť správnu životosprávu. Či už ste bežný všežravec alebo preferuje rôzne stravovacie smery (vegánstvo, vegetariánstvo). Zaoberám sa tiež redukciou hmotnosti alebo jej naberaním. Užitočné rady poskytujem tiež športovcom, ktorých hnacou silou výkonu a regenerácie je strava. Odbornú pomoc u mňa nájdu aj tehotné či kojace ženy, ktorých strava ovplyvňuje nie len ich vlastné zdravie ale aj zdravie a správny vývoj dieťaťa.

Pacient je človek, ktorý trpí na ochorenie, kvôli ktorému musí dodržiavať špeciálnu diétu. Jedná sa o rôzne alergie (bielkovina kravského mlieka), intolerancie (laktózová, histamínová), metabolické ochorenia ako je cukrovka alebo problémy s tráviacim traktom (žalúdočné vredy, Crohnova choroba, ulcerózna kolitída, SIBO). Či už trpíte na viacero ochorení alebo chcete súčasne zredukovať či nabrať hmotnosť, u mňa ste na správnej adrese. Diétu vám nastavím stopercentne individuálne presne podľa vašich potrieb.

O tom v akých oblastiach vám môžem pomôcť sa môžete dočítať tu.

Aký je rozdiel medzi nutričným špecialistom a výživovým poradcom?

Nutričný špecialista je vyštudovaný zdravotnícky pracovník, ktorý rozumie anatómii, fyziológii a patológii ľudského organizmu. Ľudské telo vníma ako celok a chápe ako výživa pozitívne aj negatívne ovplyvňuje jeho jednotlivé funkcie. Rozumie individuálnym potrebám klienta/pacienta. Prvoradé pri zostavovaní diéty je udržanie zdravia. Pri redukcii hmotnosti sa drží teórie zdravého postupného chudnutia s nastavením správnej životosprávy a dlhodobým stabilným udržaním hmotnosti.

Výživový poradca je spravidla človek, ktorý absolvoval krátky kurz (rádovo dni až týždne) o výžive a stravovaní. Takýto človek má všeobecný prehľad o strave a vedomosti dokáže aplikovať všeobecne na populáciu. Nemá schopnosť riešiť individuálne problémy a potreby klienta. Zväčša pracuje pre nejakú spoločnosť, ktorej výrobky propaguje a na ich predaji si stavia svoju kariéru výživového poradcu.

Ako konzultácie prebiehajú?

Konzultácie prebiehajú online cez platformu Google Meets. Aby bolo naše online stretnutie čo najviac osobné, konzultácia je uskutočňovaná cez videohovor. Počas konzultácií svojim klientom zdieľam prezentácie, tabuľky, obrázky či iné materiály, ktoré vizuálne pomáhajú s vysvetlením a pochopením danej problematiky, ktorú s klientom/pacientom riešim.

Čo si z konzultácií odnesiete?

V prvom rade si odnesiete cenné  a pravdivé informácie o výžive a stravovaní, ktoré môžete vo svojom živote aplikovať navždy. Po absolvovaní konzultácií budete stravovaniu rozumieť a v rôznych životných situáciách si budete vedieť vybrať správne. Po každej konzultácii dostanete súhrn informácií, o ktorých sa na danom sedení rozprávame. Okrem toho dostávate všeobecné materiály o nutrientoch, chorobách, diétach či zoznamy zakázaných a povolených potravín.

Ako bonus zadarmo k svojim službám tiež ponúkam „online poradenstvo na linke“ kedy sa na mňa počas pracovných dní môžete obrátiť s akútnou otázkou alebo prosbou o pomoc. Napríklad pri výbere potravín v supermarkete alebo keď narazíte na akýkoľvek problém.

Máte záujem o nutričné  konzultácie? Alebo vás zaujíma či dokážem pomôcť práve vám? Neváhajte mi napísať prostredníctvom kontaktného formulára. Do správy napíšte vaše požiadavky, čo vás trápi alebo aká je vaša diagnóza. Čoskoro sa vám ozvem naspäť.

Kontaktný formulár