Čierna soľ

od Naty

Poznáte čiernu soľ? Zoznámte sa

Určite ste už počuli o populárnej ružovej himalájskej soli. Poznáte však jej čiernu sestru? Čierna soľ nazývaná Kala Namak pochádza z Indie a v skutočnosti nie je čierna. Táto soľ je unikátna svojou farbou a vôňou. Obsahuje železo a minerály, ktoré jej prepožičiavajú sivo-ružovú farbu. Okrem toho obsahuje aj hydrogén sulfid, ktorý jej dáva vajíčkovú arómu. A práve preto si táto soľ nachádza svoje nezastupiteľné miesto nie len vo vegánskej kuchyni. Môžete ju použiť prakticky všade.

 
 

Ak ste ju ešte nevyskúšali a neovoňali, určite by ste tak mali urobiť. Ja som si ju zamilovala od prvého čuchnutia a existuje len málo jedál, do ktorých som schopná si ju nedať. Najviac ju však mám rada na chlebe s maslom, avokáde a mozzarele. No a najnovšie si s ňou solím už aj vajce. Túto špecialitu volám vajce na druhú 😅

Poznali ste „vajíčkoú soľ“ už pred tým? Ak áno, do akých jedál si ju zvyknete dávať?

Mohlo by sa vám pačiť

Ako kvalifikovaná nutričná terapeutka ponúkam konzultácie v oblasti stravovania so zameraním na redukciu hmotnosti alebo pre pacientov s diagnózou. Ako potravinová technologička sa zaoberám konzultačnou činnosťou a vývojom potravinárskych produktov. 

Užitočné odkazy

Sociálne médiá

Najnovšie Články